تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی

settingFaEn
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1401/6/29 سه‌شنبه
چهره میدان تره بار مرکزی کرج تغییر می‌کند/ اقدامات ویژه از تنظیف تا اجرای طرح‌های عمرانی در دستور کار شهرداری
سرپرست شهرداری کرج گفت: اینکه برخی معابر عمومی میدان تره بر مرکزی را اشغال و از آن به عنوان بخشی از غرفه خود استفاده می‌کنند هیچ توجیهی ندارد و نمونه بارز تضییع حقوق شهروندان است.

منوچهر غفاری پیش از ظهر امروز (۲۹ شهریور) در جلسه بررسی مشکلات میدان تره بار مرکزی کرج با اشاره به ضرورت ساماندهی وضعیت این میدان اظهار کرد: در وهله اول باید وضعیت نگه داشت و تنظیف این میدان تغییر کند چون این امر مستقیما با سلامت شهروندان مرتبط است.

وی با تاکید بر اینکه کرامت شهروندانی که برای خرید به این مرکز مراجعه می کنند باید حفظ شود، ادامه داد: بدون شک غرفه داران به عنوان بازوی شهرداری نقش اساسی در حفظ پاکیزگی غرفه‌ها و زیبا نگه داشتن چهره این میدان دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی میدان مرکزی در شان شهروندان نیست، گفت: بدون شک ساماندهی این میدان از تغییر چهره تا اقدامات عمرانی به زمان نیاز دارد ولی این فرایند بلاخره باید از یک جا شروع شود.

این مسئول تاکید کرد: هرچند تا کنون اقداماتی در این خصوص صورت گرفته ولی کافی نیست و بهبود شرایط این میدان نیازمند اقدامات اساسی تر است.

غفاری با اشاره به اینکه توسعه عمرانی این مرکز در دستورکار شهرداری قرار دارد، گفت: اقداماتی مثل لکه‌گیری آسفالت، حفر چاه‌های جذبی و ساماندهی فاضلاب جاری غرفه‌ها باید هر چه سریع تر انجام شود.

سرپرست شهرداری کرج تاکید کرد: فعالیت غرفه داران در این مجموعه مستقیما با سلامت شهروندان سروکار دارد بنابراین باید وضعیت پساب جاری از غرفه‌ها به سرعت ساماندهی شود.

وی ابراز کرد: لایروبی انهار واقع در این میدان هم باید به طور مستمر انجام شود تا شاهد تکرار مشکلات گذشته نباشیم.

به گفته این مسئول؛ نظافت و پاکسازی پیاده رو و حواشی این میدان هم مساله‌ای است که باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

سرپرست شهرداری کرج در ادامه با اشاره به ضرورت برخورد با تخلفات برخی غرفه داران توضیح داد: اینکه برخی معبر عمومی را اشغال و از آن به عنوان بخشی از غرفه خود استفاده می‌کنند هیچ توجیهی ندارد و نمونه بارز تضییع حقوق شهروندان است.

وی افزود: برخورد با این نوع تخلفات باید هرچه سریع تر آغاز شود تا شاهد وقوع تخلفات گسترده‌تر در سال‌های بعدی نباشیم.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به جمع آوری گیت ورودی میدان تره بار مرکزی کرج اشاره کرد و گفت: هرچند اقدام برای شهرداری هزینه بر بود ولی کنترل و حفظ نظم این مجموعه بعد از این اقدام باید با برنامه ریزی درست انجام شود تا حقی از شهرداری و شهروندان ضایع نشود.
  مشاهده آرشیو اخبار
.